top of page

Jak wybrać lokalizację mieszkania?

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze mieszkania jest jego lokalizacja. Wpływa tak naprawdę na wszystko, począwszy od codziennego komfortu życia, poprzez wartość mieszkania, na jego funkcjonalności oraz możliwościach w zakresie zarabianiu na jego wynajmie skończywszy. Atrakcyjna lokalizacja mieszkania to gwarancja wygody w każdym aspekcie życia, stabilnej wartości nieruchomości, a także łatwości w znalezieniu potencjalnych najemców, a w razie chęci sprzedania nieruchomości, także nabywców. Co jednak oznacza, że dana lokalizacja jest dobra?


Dobra lokalizacja mieszkania – co to oznacza?


Lokalizacja, w jakiej znajduje się mieszkanie to coś, co oddziałuje na każdą sferę życia mieszkańców. Jeśli chcemy, aby była jak najlepsza, to istotne jest zrozumienie, na co ona dokładnie wpływa w naszym konkretnym przypadku. Jeśli chodzi o życie miejskie, to tutaj przede wszystkim należy wziąć pod uwagę okoliczną infrastrukturę, która powinna zapewniać łatwy, szybki i wygodny dostęp do określonych miejsc i punktów różnego rodzaju usług.


Liczy się przede wszystkim dostępność do:

  • sklepów

  • aptek

  • przystanków komunikacji miejskiej

  • usług medycznych

  • placówek edukacyjnych

  • zieleni i rekreacji


Dobra lokalizacja to taka, która charakteryzuje się szybkim czasem dotarcia do jak największej ilości tego typu punktów. W przypadku inwestycji Kapitanat Garbary 102 udało się osiągnąć w tym zakresie praktycznie maksimum – wpisując się idealnie w koncepcje 15-minutowego miasta. Jak to wygląda w praktyce. I co dokładnie należy brać pod uwagę przy wyborze lokalizacji mieszkania?Jak daleko do centrum?


Życie w mieście nierozerwalnie jest związane z jego centrum. To tam zazwyczaj mieszczą się centra handlowe i galerie, teatry, kina, restauracje, a także urzędy. Lokalizacja Kapitanatu Garbary 102 gwarantuje szybki dostęp do centrum i Starego Rynku – jest to tylko kilkanaście minut spacerem. Dzięki temu na wyciągnięcie ręki znajdują się wszystkie atrakcje centrum miasta, ale nie jesteśmy przytłoczeni jego bezpośrednim sąsiedztwem.


Sklepy, apteki, usługi medyczne w okolicy


Bezproblemowy dostęp do sklepów, aptek oraz usług medycznych to wygoda charakterystyczna dla życia w mieście. Oceniając lokalizację inwestycji warto jednak sprawdzić, co dokładnie znajduje się w obrębie kilkuminutowego spaceru. Przykładowo mieszkańcy Kapitanatu Garbary 102 mogą liczyć między innymi na Żabkę, Biedronkę, Lidla czy klimatyczne centrum handlowe Stary Browar, mieszczące się zaledwie kilka minut spaceru od budynku. Są to sklepy, które pozwalają na codzienne i wygodne zaopatrywanie się we wszystkie potrzebne produkty. Niedaleko znajduje się także apteka, dentysta i diagnostyczne laboratorium medyczne.Dobry dojazd do pracy, innych dzielnic i rejonów miasta


Szybka i wygodna komunikacja z innymi częściami miasta czy nawet wyjazd z niego, to jedne z największych wyzwań miejskiego życia. Dlatego wybierając mieszkanie w mieście, koniecznie trzeba sprawdzić, jak szybko będziemy mogli się dostać do innych rejonów miasta czy z niego wyjechać. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy pracujemy w innej dzielnicy czy poza miastem. Od lokalizacji mieszkania i połączenia komunikacyjnego będzie bowiem zależeć jak dużo czasu zajmie nam podróż i powrót z pracy.


I pod tym względem lokalizacja Kapitanatu Garbary 102 jest bardzo korzystna. Kilkanaście metrów od budynku znajduje się przystanek autobusowy i przystanek tramwajowy, a 6 minut spacerem dalej Stacja Kolejowa Poznań Garbary. Wyjazd z miasta również jest tutaj bardzo korzystny – Kapitanat od Autostrady A2 i Drogi ekspresowej 11 dzieli około 8 kilometrów – dojazd samochodem jest prosty i nie zajmuje wiele czasu.


Czy masz blisko do szkoły?


Szkoły, przedszkola i żłobki, ten aspekt lokalizacji liczy się najbardziej dla rodzin z dziećmi. Przy czym warto wziąć je pod uwagę nawet w sytuacji, gdy kupujemy mieszkanie jako singiel czy para. Dzięki temu w przyszłości kwestia ta nie zamieni się w poważny problem logistyczny. W okolicach Garbary 102 znajduje się żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa i liceum, tak że można być w tym zakresie całkowicie spokojnym.


Na tym jednak nie koniec, ponieważ szereg wyższych uczelni w Poznaniu, takich m. in. jak Uniwersytet Medyczny im. Marcinkowskiego, Politechnika Poznańska, Szkoła Wyższa Pedagogiki i Administracji, Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania, Akademia Muzyczna czy Collegium da Vinci i Aula Artis znajdują się w niewielkiej odległości od Garbary, co jest korzystne zarówno dla studentów, jak i dla tych, którzy decydują się na kontynuację edukacji, powiększając swoje zawodowe kwalifikacje o inne kierunki czy specjalności!


Zieleń, natura i rekreacja


Życie w mieście wcale nie wyklucza możliwości czerpania radości z natury i przebywania na świeżym powietrzu. Wiele osiedli mieszkaniowych dysponuje taką przestrzenią, w której organizowane są place zabaw dla dzieci, ławeczki i trochę zieleni. Prawdziwym luksusem jest jednak łatwy i szybki dostęp do miejskich parków. I naprawdę warto brać pod uwagę bliskość tego typu miejsc przy wyborze lokalizacji mieszkania – niezależnie od tego, czy jesteśmy singlami, parą czy rodziną z dzieckiem, w każdej sytuacji niesie to wiele korzyści.

Parki i zieleń to coś, co wspaniale wpływa na samopoczucie. To także często miejsca, w których można uprawiać sporty i rekreację. W Poznaniu znajduje się wiele parków, w tym największym jest Park Cytadela, który dzieli od Garbary zaledwie czterominutowy spacer. Na tym jednak nie koniec, bo mieszkańcy Kapitanatu będą mogli skorzystać także z bliskiego sąsiedztwa Warty oraz wielu innych parków mieszczących się w zasięgu kilku lub kilkunastominutowego spaceru.


Lokalizacja Kapitanatu Garbary 102 pozwala cieszyć się wielkomiejskim stylem życia w pełni komfortowy sposób, oferując zarówno kompleksowy dostęp do miejskiej infrastruktury, jak i natury, terenów zielonych i rekreacji – w tym również tej wodnej w postaci tramwaju wodnego czy wypożyczalni sprzętu wodnego przy Starym Porcie na Warcie.

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page